Twoje wyniki wyszukiwania

Firma zarządzająca najmem mieszkań – jak taką znaleźć?

Wysłane przez Artur Kucharzyk na 11 października 2022
0

Czytając ten artykuł, wiesz już, że istnieją takie firmy, jak nasza. Firma, która pomoże Ci w zarządzaniu mieszkaniem na wynajem. Ale czy wiesz, w jaki sposób zabrać się za poszukiwanie takiej firmy? Jeśli nie wiesz, to zapraszamy do lektury.

Oczywiście, jeśli wolisz formę wideo, możesz obejrzeć i posłuchać nasz poradnik na YouTube   ⏩ Kliknij tutaj

Przekierowanie do filmu na YouTube: Firma zarządzająca najmem mieszkań - jak taką znaleźć?

Rekomendacja znajomych

Zastanów się, kto z Twoich znajomych posiada nieruchomości na wynajem i porozmawiaj z nimi. Może okazać się, że korzystają z usług firmy zarządzającej. Zapytaj, kto zarządza ich mieszkaniami, czy są zadowoleni i w jaki sposób znaleźli wsparcie. Jeżeli są zadowoleni, to poproś o rekomendację. Pamiętaj jednak, że opinie te powinny być wiarygodne. Pytaj więc takich osób, które faktycznie posiadają mieszkania na wynajem i zlecają ich zarządzanie jakiejś firmie. Unikaj porad od przysłowiowych ciotek z rodziny, które nigdy nie miały do czynienia z tym zagadnieniem, ale mają mnóstwo złotych rad i „wiedzą”, jak Ci ułożyć życie.

Wujek Google

Nie każdy ma znajomych, którzy posiadają mieszkania pod wynajem. Wtedy warto o pomoc poprosić wujka Google. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę frazę „firma zarządzająca najmem” i uzupełnić ją o Twoje miasto. W ten sposób powinieneś znaleźć wiele pozycji z interesującymi Cię firmami.

W Wizytówce Google  powinny również wyświetlić się ich oceny, które warto zweryfikować. Mowa tutaj nie tylko o weryfikacji ilości gwiazdek, ale przede wszystkim o sprawdzeniu jakości zamieszczonych komentarzy.

Sprawdź, czy były one dodawane równomiernie przez cały okres trwania firmy, czy może wszystkie pochodzą z ostatniego miesiąca i napisali je ludzie z dziwnie nazwanych kont.

Firma zarządzająca najmem mieszkań - wizytówka firmy Develocus

Grupy tematyczne

Szukając dobrej i zaufanej firmy zajmującej się zarządzaniem najmem, poszukaj na Facebooku grup tematycznych związanych z nieruchomościami. W wyszukiwarkę Facebookową wpisz takie frazy jak: „nieruchomości”, „na sprzedaż”, „na wynajem” z dopiskiem interesującego Cię miasta. W ten sposób powinno Ci się wyświetlić kilka grup, do których warto dołączyć, by zobaczyć, co się w nich znajduje. Te grupy również  warto zweryfikować np. po ilości członków. Im jest ich więcej, tym większą reakcję otrzymasz na publikowane posty.

Mieszkania pod wynajem - screen grup na Facebooku

Publikacja wpisu z pytaniem o polecenie firmy zarządzającej najmem mieszkań

Kolejnym krokiem jest publikacja posta na taką grupę z zapytaniem o polecenie firmy zarządzającej najmem, która działa w Twoim mieście. Otrzymując pod nim rekomendację, zweryfikuj, czy nie robią tego właściciele lub pracownicy takich firm. Aby to zrobić, wystarczy zapytać, czy dana firma zajmuje się również ich nieruchomością.

Zadbaj o porządek (nie tylko w mieszkaniu)

Dobrym sposobem, by nie pogubić wszystkich rekomendacji, jest zapisywanie ich sobie w postaci listy.

Najprościej zrobić to w Excelu dopisując liczbę gwiazdek przy każdej z firm oraz informacją, od kogo dowiedziałeś się o jej istnieniu. W ten sposób stworzysz sobie konkretną bazę, którą następnie będziesz musiał zweryfikować. Im więcej pozycji zamieścisz na liście, tym więcej czasu będzie musiał poświęcić na weryfikacje znalezionych firm.

Aby ułatwić ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie arkusz, w którym będziesz mógł wpisywać wybrane firmy do zarządzania najmem. Możesz pobrać go bezpłatnie pod tym linkiem ➡️ Pobierz arkusz z bazą firm 

Co dalej?

Masz już wypisane firmy, ale nie wiesz, jak je teraz zweryfikować? W jaki sposób wybrać tę najlepszą? Już niebawem zamieścimy kolejny artykuł, z którego dowiesz się, jakie pytania zadać, aby wybrać tę najlepszą firmę.

Porównaj oferty